Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter harmadik alkalommal adta át a „Díj a sikeres vállalkozásokért” elismeréseket a Nemzetgazdasági Minisztériumban. Az ünnepélyes díjátadón a tárcavezető a kis- és középvállalkozásokat támogató kormányzati intézkedésekről szólva hangsúlyozta: a Kormány kiemelt feladatának tekinti, hogy tovább növelje a KKV szektor bruttó hazai termékhez való hozzájárulásának mértékét, ezért cél, hogy a jelenlegi 55,2%-os arányhoz képest 2020-ra a szektor 15-20%-al nagyobb mértékben járuljon hozzá a GDP-hez.
Varga Mihály a kis- és középvállalkozások finanszírozása terén az elmúlt időszak eredményei között említette, hogy 2012 őszén jelentősen, 320 Mrd Ft-ról 1200 Mrd Ft-ra emelte a Kormány az Eximbank garantált forrásoldali keretét, amellyel lehetővé vált, hogy a Bank kiterjessze tevékenységét a hazai beszállítókra, illetve az exportcélú befektetéseket is finanszírozza. Az MNB kis- és középvállalkozások hitelezésének javítása érdekében indított Növekedési Hitel Programot – amelynek köszönhetően a vállalkozások legfeljebb 2,5 százalékos kedvezményes kamatozású hitelhez juthatnak – pedig mind a piac, mind a bankszektor üdvözölte, a program ezért tovább folytatódik 2000 Mrd forintos keretösszeggel. A KKV-k finanszírozási helyzetét tovább segítheti, hogy a kormányzat erősíteni kívánja a refinanszírozási hitelprogramokat, garanciaprogramokat és a Széchenyi Kártya Programot.
A Díjat Varga Mihály kezdeményezésére, a Nemzetgazdasági Minisztérium szervezésében 2013. augusztusától kezdődően három kategóriában adják át: „A hónap beruházója”, „A hónap kis- és középvállalkozása”, illetve „A hónap induló vállalkozása” címmel. Az októberi „A hónap beruházója” elismerést a Continental Automotive Hungary Kft. képviseletében Rábai Dániel ügyvezető igazgató, „A hónap kis- és középvállalkozása” díjat a Bervina Kft. ügyvezető igazgatójaként Bernáth Ágota, a Thermoflash Kft. által elnyert „A hónap induló vállalkozása” címet pedig Székely Sándor feltaláló vehette át.
A „Díj a sikeres vállalkozásokért” célja, hogy elismerje, ismertté tegye és ösztönözze azokat a Magyarországon működő gazdasági társaságokat, kis- és középvállalkozásokat és induló cégeket, amelyek hozzájárulnak hazánk versenyképességének fokozásához, és példaként szolgálnak sikeres vállalkozások megvalósításához.